Na jakiej stronie będzie trzeba wypełnić deklarację podatkową?

Zwykły wpis

Ministerstwo Finansów daje możliwość podatnikom uzupełnienia, a także wysłania deklaracji PIT za pośrednictwem internetu. Można tego dokonać szybko i bezproblemowo z pomocą strony internetowej http://www.e-deklaracje.gov.pl. Na tej witrynie znajdują się wszelkie narzędzia, które pomogą internaucie przesłać potrzebne dokumenty do właściwego dla niego Urzędu Skarbowego. Ze strony można pobrać formularze interaktywne, a także samą aplikację e-deklaracje, dzięki której mamy możliwość wysłania PIT-u.
Program ten jest prosty w obsłudze, wykonany z myślą o każdym użytkowniku. Do jego eksploatacji nie jest potrzebna zaawansowana wiedza informatyczna. Wystarczy tylko czytać i poruszać się zgodnie z instrukcjami. Za pośrednictwem strony, a raczej aplikacji e-deklaracje mamy możliwość złożenia takich deklaracji jak PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39, PIT-16A, PIT-19A, a także wniosek PIT-16.

System posiada dwa zabezpieczenia, które mają zagwarantować autoryzację deklaracji. Jednym z nich jest kwalifikowany podpis elektroniczny. Natomiast drugim jest konieczność przedstawienia kwoty przychodu, jaką wskazaliśmy w naszym poprzednim zeznaniu rocznym. Najistotniejszym elementem, o którym musi pamiętać każdy podatnik korzystający z platformy e-deklaracje.gov.pl to zatrzymanie Urzędowego Poświadczenia Odbioru. Wniosek przekazany drogą elektroniczną jest ważny jedynie wtedy, gdy po jego wysłaniu otrzymamy UPO. Dokument ten należy wydrukować i zachować. Na nim to znajdują się informacje na temat złożenia przez nas deklaracji.
Źródło: Ministerstwo Finansów e-deklaracje.gov.pl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s